Żegnaj Piotrze

Dzisiaj w nocy zmarł nasz Przyjaciel, Rotarianin, wybitny naukowiec i oddany pacjentom lekarz prof. Piotr Szyber,

Prof. dr hab. Piotr Szyber

Piotr - chirurg, kardiolog, chirurg naczyniowy, wieloletni kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej Ogólnej i Transplantacyjnej.  Wprowadził do kliniki przeszczepy nerek. W 1994 roku jako pierwszy w ośrodku wrocławskim dokonał przeszczepu wątroby. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany najwyższymi odznaczeniami państwowymi.

Członek założyciel Rotary Club Wrocław Centrum w którym pełnił wiele funkcji w tym również Prezydenta Klubu.

Piotr był naszym przyjacielem na którego można było zawsze liczyć i który nigdy nie zostawał obojętnym na nasze problemy.  Niedawno informowaliśmy o przyznanie Piotrowi przez Radę Miejską Wrocławia Nagrody Wrocławia  za 2020 rok a teraz przekazujemy tę smutną wiadomość.

Piotrze zostaniesz na zawsze w naszych sercach i wspomnieniach.