Żegnaj Andrzeju S.

Koleżanki i Koledzy

Z głębokim smutkiem informujemy o niespodziewanej śmierci naszego kolegi prof. Andrzeja Steciwko.

30 grudnia 2012 roku odszedł od nas człowiek prawy i szczery przyjaciel, którego życzliwości, chęci pomocy mogliśmy być zawsze pewni.

Kolega Andrzej Steciwko był współtwórcą ruchu rotariańskiego we Wrocławiu od samych jego początków. Jego prezydentura w roku rotariańskim 2004/05 została zapamiętana jako pełna rozmachu, energii i bogata w nowe idee służby rotariańskiej.

Zawsze ciepło uśmiechnięty, życzliwy ludziom i światu- taki obraz kolegi Andrzeja pozostanie w naszej pamięci.

Zdzisław Dudar

Prezydent Klubu wraz z Zarządem RC Wrocław- Centrum

Profesor Steciwko był wielką osobowością polskiej medycyny, bardzo cenioną w środowisku i mocno związaną z Opolszczyzną.

Został Liderem Roku 2005 w Ochronie Zdrowia. Był też kawalerem orderu Gloria Medicinae, najwyższego odznaczenia Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, które otrzymał za wybitne zasługi dla medycyny. W 2009 roku wybrano go Człowiekiem Roku w Medycynie - to nagroda przyznawana przez kapitułę, w skład której wchodzą najwybitniejsze postaci świata nauki, medycyny i prawa w Polsce. Nagrodę otrzymał za działalność na trzech płaszczyznach: edukacyjno-szkoleniowej, czyli za organizowanie ogólnopolskich kongresów i sympozjów, za publikacje naukowe oraz za badania; ich przedmiotem były współczesne choroby cywilizacyjne. Profesor był również założycielem Państwowego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Prof. Andrzej Steciwko był specjalistą nefrologii, a także specjalistą II stopnia chorób wewnętrznych, balneologii, bioklimatologii, fizykoterapii i medycyny rodzinnej. Był autorem lub współautorem 1075 publikacji z dziedziny medycyny rodzinnej i nefrologii. Wykładał także na Wydziale Fizjoterapii wrocławskiej AWF. Utworzył od podstaw i był pierwszym rektorem Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu (2008-2011).

Uroczystości pogrzebowe ŚP Andrzeja rozpoczną się 4 stycznia o godzinie 11 w kościele Świętej Faustyny przy ulicy Jackowskiego 40, pożegnania i uroczystości oficjalne odbędą się bezpośrednio po mszy w kościele.

Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu przy ulicy Smętnej o godzinie 12.30