Wigilia Wielu Narodów - wielu Kultur - 8.12.2018r.

ROTARY CLUB WROCLAW

DISTRICT: 2231   CLUB:28315

XVIII Wigilia Wielu Narodów

Spotkanie Wielu Kultur.

Pawłowice Wrocław ul. Widawska 30-34

sobota 8.12.2018, godz. 18:00

Przesłaniem Wigilii jest wzajemne poznawanie się ludzi różnych kultur i różnych narodów poprzez wspólne świętowanie przy wigilijnym stole, a także wzajemne zrozumienie się i tolerancja.

Społeczeństwo Wrocławia i Dolnego Śląska w swoim rozwoju historycznym zawsze było gościnne dla ludzi z szerokiego świata, tutaj bowiem krzyżowały się szlaki handlowe od niepamiętnych czasów, co sprzyjało wymianie i wzbogacaniu miejscowej kultury oraz bogaciło mieszkańców w ich rozwoju duchowym. Otwartość kulturowa miasta i całego regionu dolnośląskiego doprowadziła do znaczącego dorobku w dziedzinie nauki, literatury i szeroko pojętej kultury.

W naszej Wigilii w 2018 r. weźmie udział wielu gości, w tym m.in. kilkudziesięcioosobowa  grupa młodzieży z całego świata, która przebywa w Polsce w ramach programu rocznej wymiany młodzieżowej Rotary International. Młodzież ta, wspólnie z kolegami i opiekunami z Polski zaprezentuje własny program artystyczny.

Program uroczystości będzie obejmował  między innymi:

–  prezentację grup uczestniczących w Wigilii Wielu Narodów i Spotkaniu Wielu Kultur,

–  wspólne śpiewy kolęd wraz z chórem i zespołem muzycznym Wrocławskiego Interactu,

–  przekazanie ognia pokoju przyniesionego przez młodzież Wrocławskiego Rotaractu,

–  występ młodzieży przybyłej z całego świata do Polski,

–  błogosławieństwo dla uczestników od przedstawicieli różnych wyznań, obecnych na spotkaniu, wspólne dzielenie się chlebem,

–  odczytywanie mądrości narodów , które reprezentuje młodzież rotariańska a wypisanych  na gwiazdach choinkowych, które sama wykonała.

Wyrażamy nadzieję, że organizowana przez nas osiemnasta już Wigilia, będzie okazją do spotkania się z Państwem.

Komitet Organizacyjny:

Jerzy Jagoda, RC Wrocław jagoda86@poczta.fm  tel. 501 343 043