Tragedia na Filipinach

My już wysłalismy 1000zł na konto Floty Giżycko z przeznaczeniem na pomoc dla Filipińczyków.

Rotary MARINERS zbierają pieniądze na pomoc Filipinom.

Na Filipinach mamy kilka Flot, kilkuset Rotarian Żeglarzy. Obecny Wicekomandor  Światowy  Jun Avencilla jest z Manili.   W mailu poniżej jest  krótka relacja Jun’a z tego co się obecnie dzieje na Filipinach. Z kilkoma regionami, gdzie zamieszkiwali Rotarianie Żeglarze – nie ma kontaktu. Jun pisze, że  Mactan -  miejsca zamieszkania  (RC)  Komandora  Regionu Filipiny  -  Udo  ….   i (RVC)  Vicekomandor Regionu Filipiny Sven ….  nie ucierpieli  tak bardzo, ale z Cebu, gdzie żyje dużo członków  jednej z Flot nie ma kontaktu. Podobnie nie ma kontaktu z prowincją Bohol, i z   (FC) Komandorem Floty – Pros.

To są pierwsze wiadomości. Chaotyczne i tylko o kilku kolegach, do których  Jun próbował dodzwonić się. Z jego opisu wynika, że na Filipinach jest bardzo źle.

Mostek Światowy zamierza na pomoc  Filipińczykom przeznaczyć pieniądze, które pierwotnie miały być wydane na Grant w tym roku – 30.000 USD.

Bernardo Rabassa Asenjo  - Komandor Regionu Hiszpania – Portugalia jako pierwszy  złożył deklaracje, że  koledzy z flot tego Regionu pospieszą z pomocą.

Jeżeli nasza Flota i nasze kluby zdecydowałyby się przyłączyć do pomocy Filipińczykom, to sugeruję poprzez  struktury Floty. Będziemy mieli gwarancję, że dobrze zostaną spożytkowane.   Z tego co zrozumiałem wynika, że Skarbnik Międzynarodowy wysyła  pieniądze do Jun’a, który na miejscu na pewno zajmuje się koordynacją akcji pomocowej.

Ja poznałem Jun’a w zeszłym roku podczas Konwencji w Bangkoku. Jest to osoba godna polecenia, doskonały organizator.  Jun, w rok po Charterze naszej Floty założył  pierwszą Flotę na Filipinach. Obecnie jest tam kilka Flot zgrupowanych z Region z dużymi osiągnięciami.

Jego relacja na pewno nie jest przesadzona.

Co wy na to ?

Pozdrowienia