ROTARY INTERNATIONAL

Piosenka o Rotary

CZYM JEST ROTARY

Rotary International (RI) to najstarsze stowarzyszenie klubów służebnych na świecie. Zrzesza 35.247 Klubów Rotary w 196 krajach. Należy do nich 1.235 100 osób (rotarian).

Mamy zarejestrowane 8.754 klubów Rotaract zrzeszające 201 342 członków oraz 19 186 klubów Interactu do których należy 441 278 osób.

wg stanu na ultimo31.III.2016r.

Członkowie klubów wywodzą się ze wszelkich środowisk zawodowych, religijnych, politycznych i kulturowych, a łączy ich chęć pomocy lokalnym społecznościom oraz światu.

Celem działalności Klubów Rotary jest wspieranie i umacnianie ideału służby, jako podstawy godnych i wartościowych przedsięwzięć, a w szczególności:

1. rozwijanie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich jako możliwości niesienia pomocy
2. promowanie wysokich standardów etycznych w działalności zawodowej i w ramach zawodów
3. promowania wszelkich form pracy społecznej oraz nobilitowania zawodu wykonywanego przez każdego Rotarianina jako możliwości służenia społeczeństwu
4. stosowania ideału służby przez każdego Rotarianina w życiu osobistym, zawodowym i społecznym
5. propagowanie zrozumienia międzynarodowego, dobrej woli i pokoju poprzez światową współnotę osób o różnych zawodach, połączonych ideałem służby.

MOTTO ROTARY

Service Above Self

(Służba ponad własne interesy)

ROTARY W LICZBACH