Rotaract w Dystrykcie 2231

Drodzy Przyjaciele w Rotary,

Rotaract to jeden z programów Rotary International, którego celem jest rozwój młodych liderów w społeczeństwie obywatelskim. Kluby Rotaract są stowarzyszeniami zrzeszającymi członków w wieku od 18 do 30 lat (z kilkoma wyjątkami), nad którymi opiekę sprawuje tzw. "sponsorujący" klub Rotary.

W załączeniu bardzo interesujące sprawozdanie z działalności Zarządu Komitetu ds. Rotaract. Zachęcam do zapoznania się z nim

Poniżej prezentuję  najlepsze kluby RAC w Dystrykcie. Podstawą do oceny ich działalności były nadesłane ankiety konkursowe. Niestety, nie wszystkie Kluby nadesłały ankiety, co nie znaczy, że nie działały w swoich środowiskach lokalnych, bądź nie współpracowały z macierzystymi Rotary Clubs.

Ogłoszenie wyników nastąpiło na doskonale zorganizowanej dorocznej konferencji Rotaractów  w Funce nad pięknym jeziorem Charzykowy (woj. kujawsko-pomorskie).

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

NAJLEPSZY PROJEKT DYSTRYKTU

1. RAC Warszawa Śródmieście
  2. RAC Kraków
  3. RAC Toruń

Wyróżnienie RAC Bydgoszcz

Projekty zgłosiły też: RAC Wrocław, RAC Warszawa Wilanów International, RAC Warszawa.

NAJLEPSZY KLUB DYSTRYKTU

1. RAC Toruń
  2. RAC Warszawa Śródmieście
  3. RAC Bydgoszcz

Wyróżnienie: RAC Kraków

Klub w tej kategorii zgłosiły także: RAC Warszawa Wilanów, RAC Szczecin

NAJLEPSZY KLUB SPONSORUJĄCY

1. RAC Toruń
  2. RAC Kraków
  3. RAC Warszawa Wilanów

Ponadto Kluby sponsorujące zgłoszone również przez: RAC Bydgoszcz,  RAC Szczecin, RAC Warszawa.

Ponadto zostały wręczone medale 25-lecia Rotaract w Polsce.

Gratuluję Zarządowi efektywnych działań i dziękuję za wspaniałą współpracę.

DRR Mateuszowi Synakowi życzę wspaniałej przygody na Darze Młodzieży podczas rejsu Niepodległości.

Stulecie odzyskania niepodległości i Światowe Dni Młodzieży w Panamie to wyjątkowe okazje do promocji Polski, jej historii, współczesności i perspektyw rozwoju w niestandardowy i atrakcyjny sposób. Wydarzenia te stały się impulsem do zorganizowania wyprawy dookoła świata wyjątkowym polskim żaglowcem "Dar Młodzieży".

„Dookoła świata pod żaglami”

to hasło, które łączy w sobie wielki ładunek emocji związanej z żeglugą przez wszystkie oceany i reprezentowania naszej Ojczyzny na całym świecie. Młodzież, która bierze udział w Rejsie Niepodległości i sam "Dar Młodzieży" to wspaniali ambasadorzy Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulujemy Mateuszowi, ze jest w tym  gronie.

Na końcu prezentacji Mateusza jest zdjęcie tego pięknego żaglowca.

Z rotariańskim pozdrowieniem zaszczycona współpracą ze wspaniałą  młodzieżą

Krystyna Janicz-Szyszkin

DRCH w roku rotariańskim 2017/2018

Pobierz