Rehabilitacja Igorka

Igor L. ma 9 lat. Urodził się w 26 tygodniu ciąży z waga urodzeniową 890 gram. Pierwsze 3 miesiące zżycia spędził w Specjalistycznej Klinice w Poznaniu. Ma mózgowe porażenie dziecięce. Jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Nie mówi jeszcze i nie chodzi, w związku z czym potrzebuje intensywnej rehabilitacji o wieloprofilowym charakterze, terapii logopedycznej oraz licznych konsultacji specjalistycznych.

Jako wcześniak zmaga się z retinopatią i licznymi powikłaniami

wcześniaczymi, a także dysplazją oskrzelowo - płucną.

Uczęszcza do przedszkola integracyjnego, gdzie korzysta z zajęć dogoterapii i integracji sensorycznej.

Dzięki ćwiczeniom małymi kroczkami robi postępy, by wyzwolić się z choroby i w przyszłości normalnie funkcjonować w otaczającym świecie.

Igor, dzięki rehabilitacji, ciężkiej pracy swojej i jego rodziców zrobił w ostatnim czasie duże postępy w zakresie motoryki, obecnie potrafi stanąć i przy pomocy innych osób przejść kilka kroków. Bardzo chciałby skorzystać z delfinoterapii. Koszty jednak z tym związane w znaczny sposób przekraczają możliwości finansowe jego rodziców.

I tu nasza rola w dniu 17 listopada 2014r. Igorek wraz z rodzicami przyszli na spotkanie klubu podziękować za finansową pomoc klubu przeznaczoną na rehabilitacje Igorka.