Powódź - 2010

Sołtys przed swojm domem

z prawej PP Marek Seredyn

Pomogli powodzianom

Wieś Stary Otok z podwrocławskiej gminy Oława została uznana za jedną z najbardziej poszkodowanych w trakcie ostatniej powodzi, jaka dotknęła między innymi Dolny Śląsk. Rzeczywiście woda nie oszczędziła ani jednego gospodarstwa. Wśród poszkodowanych w najtrudniejszej sytuacji znalazły się osoby samotne i chore, które nie mogąc sprawnie ewakuować się z zalewanych pomieszczeń na wyższe kondygnacje straciły podstawowy sprzęt domowy i meble.

Rotarianie z RC Wrocław Panorama, w uzgodnieniu z gminą i sołtysem wsi objęły pomocą 3 najbiedniejsze gospodarstwa. W wyniku akcji, której inicjatorem i koordynatorem był past prezydent Marek Seredyn z pieniędzy zebranych przez klub zakupiono dla poszkodowanych lodówki, pralki, a także meble kuchenne i sypialne. Pozwoliło to chociaż częściowo poprawić trudne warunki życia poszkodowanych przez powódź.

Akcję klubu wsparła też firma jednego z członków RC Wrocław Panorama – Janusza Kopeckiego. FLOP SYSTEM sp. z o.o. wypożyczyła nieodpłatnie na przeciąg 30 dni trzy kondensacyjne osuszacze, które w najbardziej zalanych gospodarstwach osuszyły pomieszczenia, co dało szansę szybszego podjęcia prac właściwych remontowych.

MK