Pomoc dla Janka

Zwracamy się do wszystkich Rotarian z gorącą prośbą ponowną pomoc dla naszego przyjaciela Janka, który współtworzył  nasz  klub,  zakładał razem  Albertem internetowe  strony  Dystryktu  2230  i  wielu należących do niego klubów, inicjował cenne akcje charytatywne.

Dziś Janek sam potrzebuje wsparcia, bo znalazł się w katastrofalnej sytuacji. Przewlekła choroba uwięziła go w domu. Wskutek niezbędnej  interwencji chirurgicznej utracił kawałek stopy. Wspólnie z żoną dostają tylko  część  swoich  skromnych  emerytur.  Resztę  zabiera  komornik,  zobowiązania  za energię elektryczną i wodę. co kupować niezbędnych  im  lekarstw, często po prostu głodują. Niedługo będą eksmitowani  ze swego domu.

My,  członkowie  i  przyjaciele  Klubu  Rotary  staramy  się  pomóc  naszemu  przyjacielowi.  Ale  stać  nas  tylko  na  doraźne  działania:  zakup  żywności    i  leków,  czasem    drobne  datki finansowe.  To za mało, by uratować  Janka. Kiedy straci swój dom, trafi być może do hospicjum lub domu opieki społecznej. Jest tak poważnie chory i osłabiony, że wymaga całodobowej opieki.

Pozostało nam ponownie zaapelować do Braci Rotarian, by nie pozostawili jednego z nas samemu sobie. Liczy się każdy gest, każda – choćby najdrobniejsza! - kwota, którą będziemy mogli przekazać Jankowi.

Na ten apel nasz klub wielokrotnie odpowiadał przekazując ostatnio znaczne kwoty.