Pomagamy Szymonowi

Kolejna akcja na rzecz

Szymona Bisagi.

Po zakończeniu akcii głosowania na sportowca roku w której braliśmy czynny udział teraz mamy kolejną szanse pomocy Szymonowi.

REHABILITACJĘ SZYONA PRZEKAZALIŚMY

ROWNOWARTOŚĆ 30 BILETÓW .

Szymon to młody zawodnik zaprzyjaźnionego z nami klubu KSB Wrocław, który w zeszłym roku uległ poważnemu wypadkowi, i jest sparaliżowany.

W zeszłym tygodniu klub KSB Wrocław obchodził 11 urodziny, podczas tej imprezy KSB zorganizował aukcję charytatywną pamiątek sportowych [m.in. koszulka Marcina Gortata] na której zebrano 4100 zł. Zebraną kwotę przekazano na rzecz rehabilitacji Szymona.

Kolejną akcję dla Szymona będzie specjalny pokaz filmu w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych 27 marca br.  Bilety cegiełki w cenie 30 zł. przyjmuje skarbnik klubu.

O wydarzeniu

27 marca 2015 roku w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu odbędzie się charytatywny pokaz znakomitego filmu biograficznego "42". Cały dochód z wejściówek zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji Szymona Bisagi. Wyjątkowe miejsce byłej Wytwórni Filmów Fabularnych zapewni niezwykły klimat pokazu, widownia to 200 miejsc a w razie potrzeby zapewnimy jeszcze więcej... Takiej baseballowej kinowej projekcji jeszcze w Polsce nie było...

Organizatorem wydarzenia jest Piotr Duszeńko,  Prezes Klubu Sportowego Baseball Wrocław.

O Szymonie

Ma dopiero 16 lat, a już tak wiele przeżył. Dobrego i niestety złego też. Pasją Szymona Bisagi od 5 lat jest baseball. Chłopak do tej pory wkładał w nią całe serce, co owocowało międzynarodowymi sukcesami. Zawodnik KSB Wrocław trzykrotnie brał udział w mistrzostwach Europy, a na ostatnich w Chorwacji, był najmłodszym zawodnikiem drużyny narodowej. We wrześniu ubiegłego  roku wpadł pod tramwaj i doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego kręgosłupa. Jest sparaliżowany, ale bardzo chciałby znów grać w baseball. Szymon aby wrócić do sportu i normalnego funkcjonowania potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji. Wspólnie możemy pomóc młodemu sportowcowi dogonić marzenia.

O filmie
"42"
Historia Jackiego Robinsona, pierwszego afroamerykańskiego baseballisty, który zagrał w amerykańskiej Major League - najważniejszej amerykańskiej lidze baseballu. 42-Prawdziwa historia amerykańskiej legendy opowiada o niezwykłej, naznaczonej cierpieniem karierze jednego z najlepszych zawodników świata. Dyskryminacja rasowa i liczne kontuzje, a także historyczna chwila podpisania kontraktu z drużyną Brooklyn Dodgers, to tylko niektóre wątki tego poruszającego obrazu. Więcej o filmie
tu

Na realizację pokazu otrzymaliśmy oficjalną zgodę Warner Bros.