Podział Dystryktu !!!

KOMUNIKAT SPECJALNY

Koleżanki i Koledzy
Przyjaciele Rotarianie

Dotarła do mnie wczoraj nieoficjalna informacja o pozytywnej decyzji Zarządu Rotary International w kwestii rozdzielenia Dystryktu 2230 i utworzenia, z dniem 1 lipca 2016 roku, dwóch odrębnych Dystryktów o numerach 2231 (Polska) i 2232 (Ukraina i Białoruś).
Użyłem określenia „nieoficjalna”, gdyż do tej pory ani ja, ani DGE Aleksiej Kozhenkin, nie otrzymaliśmy żadnej informacji w tej sprawie z Sekretariatu Rotary International z Evanston i nie było też korespondencji z Biura RI z Zurychu.
Ponieważ jednak krążące wieści zapowiadają historyczne wydarzenie informuję Was o tym wstępnie, a kiedy otrzymam oficjalną decyzję przekażę Wam więcej szczegółów.

Z rotariańskim pozdrowieniem
Janusz Potępa
Gubernator Dystryktu 2230
Kraków, 27 stycznia 2014r.

Dziś, tj. w niedzielę 26 stycznia 2014 tuż po północy (00:14), Członek Zarządu RI ze stref 15 i 16, Ann-Britt Asebol, napisała:

"Dear Rotaryfriends in Poland and Ukraine,

During our Board meeting that we had this week we took the decision to split your district. I really convinced my fellow directors that this would be a good solution for you!!! So from 1 July 2016  there will be district 2231 Poland and district 2232 Ukraine and Belarus. Really wishing you good luck !  You will get more information from the Secretariat in Evanston about practical things! And if there is anything I can do – just tell me. Hope that you can forward this information to people you think would like to know. I will have the news in my next News letter.
Best regards, Ann-Britt
Ann-Britt Åsebol, Riksdagsledamot (M) Dalarnas län, Member of Parliament"

czyli:

"Drodzy Przyjaciele Rotarianie w Polsce i w Ukrainie,

Podczas posiedzenia Zarządu, które odbyło się w tym tygodniu

podjęliśmy decyzję o podziale Waszego dystryktu.

Naprawdę przekonałam moich kolegów - Członków Zarządu RI, że to będzie dla Was dobre rozwiązanie!!! Tak więc

od 1 lipca 2016 powstanie Dystrykt 2231 Polska

i Dystrykt 2232 Ukraina i Białoruś.

Naprawdę życzę Wam powodzenia! Więcej informacji praktycznych dostaniecie z Sekretariatu w Evanston.

Jeśli jest cokolwiek, co ja mogę zrobić - po prostu dajcie mi znać. Mam nadzieję, że możecie przekierować tę wiadomość do wszystkich, którzy chcieliby (powinni) wiedzieć.

Informacja ta zostanie umieszczona także w moim następnym liście.

Serdeczne pozdrowienia,

Ann-Britt