Nagroda dla Prof Jana Twardonia

Prof.dr hab. Jan Twardoń

Za polską edycją encyklopedii Wikipedia:

Jan Twardoń (ur. w 1953 r.) - polski lekarz weterynarii, profesor doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, specjalność fizjologia i patologia gruczołu mlekowego, rozród zwierząt, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych, członek Polskiej Akademii Nauk; Wydziału V - Nauk Rolniczych, Leśnych i Weterynaryjnych; Komitetu Nauk Weterynaryjnych oraz Komitetu Biologii Rozrodu Zwierząt.

Od wielu lat Jan jest również członkiem naszego klubu.

Działalność w Rotary skutecznie łączy z pracą zawodową czego dowodem jest przyznanie podczas IV Kongresu Praktyki Weterynaryjnej Vetforum, który odbywał się w Łodzi w dniach od 5 do 6 kwietnia prestiżowej honorowej nagrody Złotego Chirona dla najlepszego najlepszego popularyzatora praktycznej wiedzy z zakresu medycyny weterynaryjnej.

To już trzecia statuetka Chirona, którą odznaczeni są pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Do tej pory wyróżnienie otrzymali tylko prof. Ryszard Badura i prof. Michał Mazurkiewicz.

Janku serdecznie gratulujemy!