Pilny apel Jarka Wistuby !!!

Dziękuję za pomoc!

Januszku, puść tę prośbę proszę do klubów u siebie we Wrocławiu. Będzie szybciej. Dzieki.

Jarek

Von: Jaroslaw Wistuba
Gesendet: ‎Dienstag‎, ‎10‎. ‎Oktober‎ ‎2017 ‎15‎:‎28
An: j.korczynski@rotary.org.pl, malgorzata.wojtas@v4s.pl

Droga Małgosiu, drogi Jerzy,

przeslijcie proszę tę wielką prośbę o pomoc do wszystkich klubów w Polsce  z dopiskiem bardzo pilne.

Nie powinniśmy zostawić ich w potrzebie. W przypadku jakichkolwiek pytań ja też jestem 24 godz. na dobę do dyspozycji.

Niezależnie szukamy też wśród naszych znajomych lekarzy.

Bardzo dziękuję i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam

Jarek Wistuba

Prośba do wszystkich ROTARY CLUBÓW w POLSCE.

Poszukiwany Neurologopeda lub Neuropsycholog. Medycyna powypadkowa.    PILNE!

Polska rodzina (rodzice z dwiema córkami) uległa wypadkowi w drodze do Włoch.  Jedna córka zginęła a druga potrzebuje dalszej pomocy po operacjach. Brak jednak ścisłej diagnozy o kierunku rehabilitacji, jako że w języku obcym jest to znacznie utrudnione. Rodzina przebywa od miesiąca w szpitalu w Murnau. Murnau leży na południe od Monachium / w połowie drogi  do Garmich-Partkirchen.

Rodzice są gotowi ponieść koszty leczenia. Najważniejsze: diagnoza funkcji mózgowych i okolomózgowych, główny punkt wczesnej rehabilitacji to rehabilkitacja w języku ojczystym, lub przynajmniej prawidłowa diagnoza o kierunku rehabilitacji. Oboje rodzice są obecni  i mogą już ćwiczyć z dziewczyną, ale nie wiedzą jak. Pacjentka jeszcze nie może być transportowana. Pomoc polskojęzycznego specjalisty jest niezbędna w szpitalu w Murnau. Matka sama jest lekarzem rodzinnym, ale także nie mówi po niemiecku, komunikuje się z lekarzami po angielsku. Problem nie leży jednak w komunikacji ale faktycznie w ocenie stanu i zdolności dziewczyny, które nie mogą być rozpoznane w obcym języku, włącznie z zaordynowaniem właściwej terapii.

Dopytajcie proszę w Waszych klubach.

Kontakt bezposredni tez po polsku:

Dr. Magdalena Willems-Pisarek  Tel.: 0049 8365 703826   (Członkini RC Pfronten-Nesselwang)

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc.

Jaroslaw Wistuba

RC Berlin Brücke der Einheit

Tel. w D: 0049 171 4881990

Tel. w PL: 0048 692732260

Von: Magdalena Willems-Pisarek [mailto:willems-pisarek@t-online.de]
Gesendet: Montag, 9. Oktober 2017 12:45
An: Heike Zeller

Sehr geehrte Frau Zeller,

Die Mutter des Mädchens  bat mich polnischsprachige Spezialisten für:

Neurologopädie
Neuropsychologie

zu suchen, die sich im Unfall-fällen beschäftigen.

Die Familie ist bereit die Kosten der Behandlung selber zu tragen, Hauptsache die Frührehabilitation wird auch in diesem Bereich in der Muttersprache aufgenommen, oder zumindest die Diagnose richtig gestellt. Beider Eltern sind im Moment anwesend und könnten bereits mit dem Mädchen üben, wissen aber nicht wie. Die Mutter ist selber Allgemeinärztin, ist aber auch nicht deutschsprachig, Kommunikation mit den Ärzten findet auf englisch statt und das Problem liegt nicht daran, aber daran, dass die Fähigkeiten des Mädchens können wahrscheinlich nicht in einer fremden Sprache richtig anerkannt und gefördert werden.

Ich bin unglaublich dankbar für Ihre Hilfe.

Mit besten Grüßen
Magdalena Willems-Pisarek