Notebook

Przekazanie notebooka dla autystycznego studenta informatyki.

List od Dyrektora szkoły do której uczęszczał Marcin: Szanowny Panie,

Zgodnie z umową przesyłam krótką notatkę o Marcinie, któremu przekazali Państwo laptopa wspierając go w realizacji wymarzonych studiów. Jeszcze raz bardzo gorąco w imieniu całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego nr X we Wrocławiu dziękuję za zainteresowanie i pomoc udzieloną naszemu absolwentowi. Losy naszych uczniów są dla nas bardzo ważne, a współdziałanie z różnymi instytucjami na ich rzecz jest jednym z istotnych elementów procesu wychowania.

Bożena Koronkiewicz
Dyrektor LO nr X we Wrocławiu

Marcin jest absolwentem Licem Ogólnokształcącego nr X im. Stefanii Sempołowskiej we Wrocławiu.
Był naszym uczniem w latach 2007-2010. Choroba Aspargera spowodowała, że realizował program nauczania w trybie indywidualnym – Marcin nie lubi zmian, lepiej pracuje w warunkach, gdzie jest w stanie przewidzieć kolejność zdarzeń, źle się czuje w dużych grupach, chociaż z biegiem czasu zaczął bywać również na „normalnych” lekcjach, szczególnie fizyki, z uwagi na pokazywane tam doświadczenia.
Z nauczycielami wypracował system porozumiewania się i prezentowania swojej wiedzy. Na zajęcia uczęszczał niezwykle systematycznie.
Jego fascynację stanowił jednak komputer i przy nim spędzał wszystkie przerwy śledząc opisy i zdjęcia zjawisk atmosferycznych, linii kolejowych i innych zajmujących go szczególnie zagadnień.
Intensywna praca przez trzy lata uwieńczona została pomyślnie zdanym egzaminem dojrzałości. Matura otworzyła Marcinowi możliwość podjęcia dalszej nauki, obecnie studiuje informatykę w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej we Wrocławiu.
Sukces Marcina nie byłby możliwy, bez ogromnej wiary Jego mamy w powodzenie i możliwości syna. Determinacja i podejmowane formy zapewnienia opieki w domu i szkole sprawiły, że Marcin realizuje swoją drogę kariery, tak jak każdy inny młody człowiek.