NIEMIECKO-POLSKA NAGRODA ROTARY WRATISLAWIA 17.05.2019

Przesyłam zaproszenie na wręczenie nagrody Rotary Wratislawia, którą kuratorium pod wodzą dr Macieja Łagiewskiego przyznaje co dwa lata. W tym roku laureatami zostali: Szkoła Podstawowa w Kunicach i Vasco Kretschmer. Nagrodę otrzymują osoby do 35 roku życia za szerzenie współpracy polsko-niemieckiej i wynosi 2x po 2000 euro. Jej fundatorem jest Karl Wolfgang Eschenburg rotarianin z Lubeki z inicjatywy nieżyjącego już Richarda Pyritza. W tym roku przyznawana jest po raz drugi. Laureaci otrzymują też rzeźbę naszego kolegi Stanisława Wysockiego. Patronat nad nagr.odą przyjął zarówno poprzedni jak i obecny prezydent miasta Jacek Sutryk, który obiecał być na wręczeniu. Prośba o udział w tej uroczystości.

Z rotariańskim pozdrowieniem Krzysztof Wronecki.

ROTARY INTERNATIONAL
KOMISJA DWUSTRONNA NIEMCY – POLSKA
NIEMIECKO-POLSKA NAGRODA ROTARY WRATISLAVIA
przyznawana pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia