Marian Jerzy Korczyński

Media doceniły rotariańskie czasopisma

Popularny portal Onet.pl zamieścił informację, która wcześniej ukazała się na wroclaw.pl.

Miejski portal zauważył, że w swoim lutowym wydaniu niemiecki "Rotary Magazin" opublikował obszerny, dzięsięciostronicowy materiał o Wrocławiu. Pretekstem do publikacji było rozpoczęcie ESK 2016, ale artykuły przedstawiają Wrocław szerzej – jako imponującą europejską metropolię, miasto o ogromnym potencjalne intelektualnym, kulturalnym i turystycznym.

Niestety nasz Dystryktalny portal nie zauważył tego faktu.

Na portalu czytamy:

"Niemieccy autorzy zaczynają od tego, że Wrocław nosi miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nie bez powodu. Piszą, że Wrocław bardziej niż kiedykolwiek jest mocno obecny w internecie. Poświęcają też dużo uwagi wrocławskim tradycjom, legendom i historii, w tym czasom komunizmu (...).

Piszą o fenomenie krasnoludków i wspominają historię Pomarańczowej Alternatywy. Wymieniają oczywiście największe zabytki i atrakcje Wrocławia, wyliczając najważniejsze: m.in. rynek, ratusz, Halę Stulecia, Uniwersytet Wrocławski i przykłady współczesnej architektury, np. gmach Narodowego Forum Muzyki czy Renomy – przy tej okazji zamieszczają rozmowę z architektem Zbigniewem Maćkowem. Czytamy, gdzie warto się wybrać (Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki, teatr Jerzego Grotowskiego) i co zobaczyć podczas jednego z licznych festiwali teatralnych, filmowych, muzycznych etc."

Redakcja portalu nie zapomniała dostrzec, że artykuł o Wrocławiu został przygotowany przy współudziale (informacje, tekst, foto) zespołu czasopisma "Rotarianin", wydawanego od 11 lat właśnie we Wrocławiu. Dla niemieckiego wydawcy inspiracją do stworzenia materiału o Wrocławiu, był m. in. opublikowany w listopadzie w "Rotarianinie" wywiad z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem. Rotariański kanał promocji i budowy wizerunku bywa bardzo skuteczny!

Wiecej w zakładce Archiwum

Niestety władze Dystryktu przesłały do RI wniosek o  zakończenie współpracy z Wydawnictwem "MAZUR" i od 1 stycznia 2017 roku ROTARIANIN przestał wychodzić po kilkubastu latach i kilkukrotnym zdobyciu pierwszego miejsca wśód wtdawnictw Rotary International. Nikt z kierownictwa Dystryktu nie zdobył sie na podziękowanie za wieloletnią społeczną działalność.  Kończy się trzeci kwartal a władze Dystryktu 2231 nie wznowiły wydawania dystryktalnego pisma. Dziękuję naszym czytelnikom - Janusz Klinowski Redaktor naczelny.