Marian Jerzy Korczyński Gubernator Dystryktu 2231

Gubernator Dystryktu 2231
2017-18
Rotary Club Łódź, Polska

Marian Jerzy Korczyński Gubernator Elekt 2017-18, pracownik naukowowo – dydaktyczny Politechniki Łódzkiej, specjalista i doradca w zakresie elektromobilności, zaangażowany w wiele projektów związanych z budową pojazdów samochodowych, infrastrukturą transportu zbiorowego oraz indywidualnego zero-emisyjnego.

Członek założyciel powojennego Rotary Club Łódź, którego historia sięga 1933 roku. W Rotary oddany głównie służący działalności humanitarnej i edukacyjnej, wielokrotny członek i Przewodniczący Komitetu Dystryktu ds. Rotary Foundation, były Prezydent Klubu, były asystent koordynatora strefowego Rotary Foundation, były asystent Gubernatora.

Żona Anna, syn Piotr (były członek RAC Łódź, Charter Member RC Łódź 4 Kultury), synowa Paulina oraz wnuczka Maja wspierają Jerzego w jego rotariańskiej służbie.

Najważniejsze cele tej służby w roku 2017-18, według Jerzego, określają: wizja i plan strategiczny Rotary, stawianie czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom społecznym, dbałość o pokój i przyjaźń oraz czynienie dobra, w wymiarze lokalnym i globalnym.

Kadencja Prezydenta RI Iana H. Riseley w roku 2017-18, przypadająca na czas służby Jerzego Korczyńskiego jako Gubernatora Dystryktu, będzie poświęcona wdrażaniu do praktyki życia codziennego 3 filarów planu
strategicznego Rotary, w skrócie:

KLUB – CHARYTATYWNOŚĆ – WIZERUNEK z hasłem przewodnim tej kadencji: „ROTARY MAKING A DIFFERENCE” – „ROTARY ZMIENIA ŚWIAT”.

W opinii Jerzego, nikt z Rotarian nie ma wątpliwości, że zmieniamy świat działając zgodnie z naczelnym przesłaniem Rotary: „Służba ponad korzyści własne”.

Gubernator Elekt jest przekonany, że wszyscy Rotarianie Dystryktu 2231 będą utożsamiać się z hasłem tematycznym roku 2017-18 i będą zmieniać otaczający ich świat w każdej, najmniejszej nawet skali. „Zsumowanie naszych działań – twierdzi – da nam obraz pozytywnych zmian w skali globalnej na koniec kadencji 2017-18. Nasze cele osiągniemy dzięki dobrze i sprawnie funkcjonującym klubom, które skoncentrują się na przedsięwzięciach humanitarnych i szeroko będą dzielić się swoim doświadczeniem z innymi”.

Gubernator Elekt kieruje do wszystkich Rotarian przesłanie o aktywne członkostwo i postawienie sobie indywidualnych celów rotariańskich. Klubom proponuje wizjonerskie spojrzenie na własne możliwości zmieniania świata, zarówno w mikroskali, jak i na szerszym forum, odważne stawianie czoła nowym wyzwaniom, planowanie swoich przedsięwzięć w taki sposób, by realizując je korzystać z bogactwa wiedzy i umiejętności oraz różnorodności zawodowej swoich członków.

„Działajmy różnie – przekonuje – czyńmy dobro w świecie, dokonujmy postępu, niech także inni powiedzą, że Rotary Zmienia Świat”.