Koncert Kingi Augustyn 4 stycznia 2019r.

Kinga Augustyn

Wrocławianka Kinga Augustyn ukończyła renomowaną Juilliard School w Nowym Jorku, by następnie kontynuować zarówno karierę naukową, broniąc doktorat w State University of New York at Stony Brook , jak i artystyczną, koncertując z wybitnymi amerykańskimi pianistami w USA, m.in. w słynnej Carnegie Hall, na tourne w Chinach jako solistka orkiestry Manhattan Symphonie z Nowego Jorku czy w Europie i wydając kolejne płyty m.in. z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Filharmonii im. Leona Janacka z Ostrawy.

Kinga jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów. W 2015 r podczas obchodów Święta Niepodległości w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie została laureatką nowojorskiej edycji konkursu „Wybitny Polak za granicą” w kategorii „Młody Polak”.

Przez wszystkie lata nauki w szkołach polskich, jak i potem w USA Kinga była objęta opiekuńczym patronatem Rotary Klubu
Wrocław-Centrum.
Program koncertu:

1. Johann Sebastian Bach „Partita d- moll”, Nr 2, BWV 1004 Allemanda, Corrente, Sarabanda, Giga, Ciaccona
2. Niccolò Paganini „Kaprys” Nr 16 op. 1
3. Fritz Kreisler „Recitativo and Scherzo-Caprice” op. 6
4. Debra Kaye „Turning in Time” (utwór skomponowany dla Kingi Augustyn w roku 2018 – premiera europejska)
Przerwa
1. Rain Worthington „Frost Vapors” (2013 – premiera europejska)
2. Rain Worthington „An Evening Indigo” (2014 – premiera europejska)
3. Kala Pierson „Bright Curves”, trzy utwory na skrzypce solo (2012 – premiera w Europie centralnej): „River Spinner”, „Lotus Curve”, „Tremura”
4. Jessica Meyer „Confronting the Sky” (2015 – premiera europejska)
5. Eugene Ysaye „Sonata-Ballade” Nr 3 op. 27

Kompozytorki
  Debra Kaye, Rain Worthington, Jessica Meyer i Kala Pierson reprezentują nowojorską organizację kompozytorek New York Women Composers. Koncert jest częściowo fi nansowany dzięki programowi Seed Money Grant tej właśnie organizacji.

Koncert poprowadzi prof. Piotr Drożdżewski

Towarzystwo Bachowskie we Wrocławiu i Rotary Klub Wrocław-Centrum