Jedziemy do Holandii 11-16 maja 2018r.

Drodzy Przyjaciele Rotarianie,

dwa lata temu w gronie kilkunastu osób - członków RC Wrocław-Centrum z małżonkami - odwiedziliśmy Holandię.

Entuzjastyczne wspomnienia (z powodu zawartości merytorycznej i atmosfery podróży) powracają nieustannie, zatem postanowiliśmy ponownie zorganizować

ROTARIAŃSKI WIOSENNY WYJAZD DO HOLANDII

Wylot z Wrocławia w piątek 11 maja 2018 o godz. 11:30

Powrót do Wrocławia w środę 16 maja 2018 o godzi. 15:10

Kwiecień i maj to w Holandii najpiękniejsze miesiące. Wszędzie zieleń i kwiaty, a miasta i miasteczka jakby wyjęte z bajek Disney'a. Dlatego właśnie na maj zaplanowaliśmy nasz rotariański wyjazd do kraju, gdzie "Bóg stworzył morza, ale Holender wybrzeża".

Koszt

Przewidywany koszt skalkulowaliśmy na € 1100-1.300 (all in), w której to kwocie zawierają się:

• przelot z Wrocławia do Eindhoven i powrót
  • zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym
  • transport w Holandii
  • wszystkie posiłki
  • bilety wstępu

Nie są wliczone ubezpieczenia osobiste (podróżne, kosztów leczenia, NW, OC) oraz nadprogramowy alkohol itp.

Nasza kalkulacja opiera się na cenach biletów lotniczych i zakwaterowania na dzień 25 stycznia. W miarę zbliżania się terminu wyjazdu ceny biletów moga rosnąć i może zmniejszyć się dostępność zakwaterowania po skalkulowanych cenach.

W 2016 roku za 5-dniowy wyjazd zapłaciliśmy po € 1.042. Nasza obecna wycena wynika z założenia, że lepiej, żeby ostateczna kwota była niższa, aniżeli wymagająca dopłat.

Holandia jest jednym z droższych krajów w Europie, a jednocześnie jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych. Najistotniejszymi składnikami kosztów są noclegi - pokój dwuosobowy w przyzwoitym standardzie trudno znaleźć poniżej 100 euro (płaciliśmy € 128). Można owszem przenocować i taniej, ale po pierwsze dla kilkunastoosobowej grupy mogłyby być to tylko hostele, a po drugie i tak należałoby je rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. Wstępy do muzeów kosztują 17-18 euro inne atrakcje turystyczne także nie sa tanie.

Program
Będziemy zwiedzać intensywnie, choć niezbyt męcząco. Będzie owszem sporo informacji, ale warto! Holandia - przez stulecia najbogatszy kraj Europy (obecnie na 13 miejscu na świecie) to miejsce, gdzie na niewielkiej powierzchni od wieków innowacyjności technicznej towarzyszył artyzm oraz tygiel myśli filozoficznej i światopoglądowej.

Będzie to 5 bardzo ciekawych dni (zapytajcie uczestników naszego poprzedniego wyjazdu z RC Wrocław-Centrum).

W programie m.in.:

• miasta, m.in. Amsterdam, Utrecht, Haga, Rotterdam, Delft
  • niezwykle urokliwe zakątki i miejscowości
  • muzea należące do najbardziej cenionych w świecie
  • działające słynne holenderskie wiatraki z zewnątrz i od wewnątrz
  • tradycyjny targ serowy w historycznej oprawie
  • rejs statkiem po amsterdamskich kanałach z wieczerzą na pokładzie
  • smaczne posiłki w rożnych ciekawych miejscach
  • słynny park kwiatowy Keukenhof
  • instalacje przeciwpowodziowe na miarę piramid

Rezerwacje

Nasz majowy termin wydaje się dość odległy, ale nie tylko my wiemy, jak piękny jest ten okres w Holandii. Już w tej chwili większość atrakcyjniejszych cenowo miejsc hotelowych jest zarezerwowanych.

Dlatego bardzo prosimy o zgłaszanie chęci udziału w naszym wyjeździe możliwie jak najprędzej (i nie później niż do 9 lutego).

Wyjazd odbędzie się bez względu na ilość uczestników przy liczbie maksymalnej 16 osób. Natomiast od liczby uczestników i terminów rezerwacji zależy ostateczny koszt.

Pozdrawiam Was serdecznie,

Wojciech Zipser