Habemus papam

Członek honorowy RC de Buenos Aires

Nowy papież to Jorge Mario Bergoglio. W środę po godz. 19 nad Kaplicą Sykstyńską w Watykanie pojawił się biały dym. W ten sposób obwieszczono wybór papieża po piątym głosowaniu na konklawe, podczas trzeciej sesji.

Jorge Mario Bergoglio został nowym papieżem Franciszkiem. Argentyński duchowny katolicki, arcybiskup Buenos Aires i tym samym Prymas Argentyny, kardynał Kościoła rzymskokatolickiego został nowym papieżem Franciszkiem.

W 1999 roku arcybiskup Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio został członkiem honorowym Rotary Club de Buenos Aires.