Alexei Kozhenkin nie żyje

Z wielkim smutkien i żalem informuję,

że 04,01,2019 r. w godzinach rannych zmarł

Alexei Kozhenkin

Gubernator Dystryktu 2230 (Polska, Ukraina, Białoruś) w latach 2014/2015

Aleksej dał się poznac jako wielki Rotarianin oddany naszej służbnie a Jego wielokrotne wizyty w naszym klubie i nasze spotkania w trakcie Rotariańskich działań pozwoliły nam poznać ciepłego i aktywnego zawsze uśmiechnietego naszego przyjaciela.

Przyjacielu ze smutkiem Cię żegnamy.

Prtzyjaciele z RC Wrocław Panorama.

Film pamięci Aleksa który przygotowała redakcja Nowiny Rotary:

3 stycznia 2019 roku odszedł na wieczną rotariańską służbę wspaniały człowiek Aleks Kożenkin (RC Kijów) Gubernator Dystryktu 2230 w kadencji 2014-2015.

W czasie swojej kadencji Aleks doprowadził do organizacji Dni Rotary w Polsce i na Ukrainie oraz akcji Dnia Polio która przyczyniła się do znaczącego wzrostu wpłat do Fundacji Rotary (prawie 50 tys. USD). Sukcesem jego kadencji było także utworzenie nowych Komitetów Międzykrajowych (ICC) i imponujący wzrost wyników ich pracy (m. in. ICC Ukraina-Izrael) a także wznowienie działalności Komitetu Polio Plus na Ukrainie.

Jego Gubernatura przypadła w bardzo trudnym okresie. Aneksja Krymu i wojna na Donbasie stworzyła wiele problemów w działalności miejskich Klubów Rotary oraz generowała wielkie problemy społeczne na Ukrainie.

W czasie Gubernatury Aleksa Kożenkina ukraińskie kluby odwiedził Sekretarz Generalny Rotary International John Hewko.

Podczas tej kadencji powstał RC Warszawa Fryderyk Chopin, E-klub Ukraina i trzy Kluby Rotaract.

ROTARY POLSKA