Akademik dla Patryka.

Patryk

Patryk urodził się w 1995 roku z przepukliną oponowo rdzeniową, brak ciągłości rdzenia kręgowego na odcinku piersiowym i brak kilku kręgów spowodował paraliż i brak odruchów fizjologicznych.

Patryk przeszedł 8 operacji które miały na celu umożliwienie Patrykowi pozycji siedzącej. Matka ze względu na konieczność całodobowej opieki nad Patrykiem nie może podjąć pracy również ojciec ze względu na konieczność opieki nie ma stałej pracy. Patryk w tym roku rozpoczął studia na Politechnice Wrocławskiej.

Od 2001 roku stara się chłopakowi pomóc klub Lions Vratislawia.

Patryk dostał moduł w akademiku (2 pokoje – jeden dla niego i jeden dla ojca który stale się nim opiekuje) za symboliczną cenę 350 zl/ miesiąc. To co symboliczne dla nas nie jest symboliczne dla rodziny która dwa domy utrzymuje za 800 zł. Na dziś jest potrzebna pomoc w postaci pokrycia części lub całości kosztów akademika 350 zl/mies* 10 miesięcy.

Nasz Klub Wrocław-Panorama postanowił udzielić stypendium w wysokości 3.500zł. w comiesięcznych ratach płatnych na konto Akademika Politechniki.